Ogrodzenie akustyczne – Redukcja hałasu

Ogrodzenie akustyczne – Redukcja hałasu

panele-akustyczne-zewnetrzne
ogrodzenia-plastikowe-do-ogrodu

Niezależnie od tego, czy budujesz dom, czy firmę, instalacja ogrodzenia akustycznego Acoustic Fencing jest doskonałym sposobem na zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem. Wynika to z faktu, że ogrodzenie akustyczne Acoustic Fencing jest wykonane z litego drewna i jest zaprojektowane tak, aby pochłaniać dźwięk.

Drewniane ogrodzenia akustyczne

Udowodniono, że stosowanie barier akustycznych zmniejsza poziom hałasu nawet o 32 decybele. Bariery te wykonane są z paneli z drewna impregnowanego ciśnieniowo, montowanych do stalowych słupków. Urządzenia te są dostępne w różnych wysokościach i stylach i nadają się do wielu różnych zastosowań. Ogrodzenia akustyczne są opłacalnym rozwiązaniem dla niskich i umiarkowanych obciążeń wiatrem. Drewniane bariery akustyczne są dostępne od wiodących producentów, takich jak Jakoustic, Envirofence, A&A i 12K. Ogrodzenia akustyczne objęte są 25-letnią gwarancją producenta. Bariery akustyczne występują zarówno w wersji pochłaniającej jak i odbijającej. Bariery akustyczne mogą być stosowane w połączeniu z innymi technologiami redukcji hałasu, aby osiągnąć najlepsze możliwe rezultaty. Bariery Jakoustic mogą pochwalić się wieloma ciekawymi cechami, w tym najlepszymi zabezpieczeniami spośród wszystkich barier akustycznych dostępnych na rynku. Specjalny profil eliminuje szczeliny i zapewnia ciągłość działania akustycznego. Oprócz barier akustycznych, Jakoustic posiada również szereg innych rozwiązań w zakresie redukcji hałasu dla Państwa budynku lub terenu. Bariery akustyczne Jakoustic są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być zaprojektowane na zamówienie, aby spełnić Państwa potrzeby. Mogą Państwo również zdecydować się na montaż słupków szczelinowych w celu uzyskania optymalnej wydajności akustycznej.

Umieszczenie ogrodzenia akustycznego

Zastosowanie ogrodzenia dźwiękoszczelnego może zmniejszyć hałas z różnych źródeł. Niezależnie od tego, czy próbujesz zablokować nieokrzesanych sąsiadów, ruch na autostradzie, czy hałas budowlany, ogrodzenie dźwiękoszczelne jest skutecznym rozwiązaniem. Typ ogrodzenia, który wybierzesz i sposób jego instalacji będzie zależał od Twoich potrzeb. Istnieje jednak kilka kluczowych elementów, które należy rozważyć.

Najlepsze ogrodzenia dźwiękoszczelne są wykonane z solidnych paneli, które pochłaniają dźwięk i odbijają hałas. Mogą one być wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal lub winyl. W zależności od ilości hałasu, który chcesz pochłonąć, może trzeba wybrać ogrodzenie, które jest co najmniej sześć stóp wysokości. Wysokość ogrodzenia będzie zależeć od lokalnych rozporządzeń i przepisów.

Oprócz posiadania solidnej powierzchni, Twoje ogrodzenie powinno być również szczelne. Oznacza to, że nie powinno być żadnych szczelin lub pęknięć, które pozwalają na przejście hałasu. Inne elementy, które należy wziąć pod uwagę to kształt i kolor ogrodzenia. Być może trzeba będzie również wybrać materiały, które są przeznaczone do pochłaniania dźwięku.

Na przykład, można zdecydować się na zainstalowanie ogrodzenia, które ma masę załadowany winylu między jego paneli drewnianych. Te panele są wykonane w celu pochłaniania hałasu i są dobrym rozwiązaniem, jeśli szukasz ogrodzenia, które jest trwałe, ale nie wygląda tak ładnie jak ogrodzenie akustyczne. Inne ogrodzenia obejmują wiele materiałów, takich jak drewno i drut metalowy.

Inną opcją jest użycie koca akustycznego. Są one specjalnie zaprojektowane do pochłaniania i tłumienia wibracji metalu. Są one zazwyczaj umieszczone na szczycie solidnego ogrodzenia, ale mogą być również dodane do istniejącego ogrodzenia. Są one szczególnie przydatne, jeśli problem hałasu jest ograniczony do systemu HVAC.

Inną opcją jest sadzenie drzew i liści na swoim podwórku. To może pomóc wchłonąć hałas, kierując go z dala od domu i do lasu. Można również zakupić zasłony dźwiękochłonne, aby umieścić je przed oknami.

Najlepszym ogrodzeniem do wygłuszania jest takie, które ma co najmniej sześć stóp wysokości i ma solidną powierzchnię. Możesz również dodać specjalną akustyczną folię do ogrodzenia. Ta okładka zwiększy grubość ogrodzenia i całkowicie pokryje wszelkie luki, które istnieją. Można kupić te okłady w rolkach i zainstalować je samodzielnie, lub mieć profesjonalny zrobić to dla Ciebie.

Oprócz umieszczenia odpowiedniego rodzaju ogrodzenia, musisz również rozważyć rozmieszczenie paneli. Idealnie, chcesz umieścić je w miejscach, gdzie efekt akustyczny będzie najbardziej zauważalny. Na przykład, jeśli mieszkasz w środowisku miejskim, może mieć sens umieszczenie ogrodzenia w pobliżu domu zamiast ulicy.

Jeśli szukasz oszczędności, możesz skupić się na stronie swojego podwórka, która wychodzi na ulicę. Będzie to najbardziej skuteczne, a także powinno być najłatwiejsze do zainstalowania.

Zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem

Wśród wielu problemów środowiskowych, które dotykają dziś ludzi, hałas jest uważany za jeden z najbardziej szkodliwych. Dzieje się tak dlatego, że może on wpływać na zdrowie ludzi i powodować niepokój, nerwowość, problemy ze snem i utratę słuchu. W rzeczywistości Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymienia hałas jako jedną z wiodących środowiskowych przyczyn chorób i kłopotów zdrowotnych.

W związku z tym kraje podejmują wiele różnych działań mających na celu rozwiązanie problemów z hałasem. Należą do nich: poprawa projektowania urbanistycznego, wprowadzenie ruchu pieszego na ulicach, rozwój obszarów cichych oraz stosowanie cichych opon w pojazdach transportu publicznego. Wyzwaniem pozostaje jednak znalezienie sposobów na ograniczenie wpływu hałasu na ludzi.

Ogrodzenia akustyczne mają na celu ograniczenie hałasu. Obejmuje to hałas pochodzący z ruchu drogowego, kolejowego, placów budowy, zwierząt i innych źródeł. Ogrodzenia akustyczne są zbudowane przy użyciu systemu blokad, aby zapobiec przenoszeniu się dźwięku przez słabe punkty. Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę wysokość ogrodzenia i lokalizację granicy. Ogrodzenia akustyczne, które są zainstalowane na większej wysokości, zapewniają lepszą izolację akustyczną. Jednak niektóre fale dźwiękowe będą podróżować przez ogrodzenie i zostaną odbite od powierzchni. Ogrodzenia akustyczne mogą być instalowane w pomieszczeniach mieszkalnych lub komercyjnych.

Komisja Europejska oszacowała, że w Europie jest około 20 procent populacji, która jest narażona na szkodliwe poziomy hałasu. Choć może się to wydawać stosunkowo niską wartością, to jednak jest ona wystarczająca, by powodować problemy zdrowotne, a nawet przedwczesną śmierć. Według EEA, UE wydaje około 5,4 mld euro rocznie na przeciwdziałanie hałasowi drogowemu i kolejowemu. Jest to prawie dwa razy więcej niż koszty związane z tradycyjnymi środkami redukcji hałasu.

Ogrodzenia akustyczne mogą być instalowane na istniejących ogrodzeniach lub mogą być mocowane do sztachet lub tablic reklamowych. Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, ogrodzenie musi być zainstalowane na odpowiedniej wysokości. Ważne jest również uwzględnienie położenia ogrodzenia i topografii terenu. Inżynierowie dźwięku biorą te czynniki pod uwagę podczas przeprowadzania badania.

Ogrodzenia akustyczne nie tylko skutecznie redukują hałas, ale również mogą być estetyczne. Firma Procter Contracts opracowała szeroką gamę produktów ogrodzeń akustycznych, które zostały zaprojektowane tak, aby spełniać rygorystyczne normy. Niektóre z produktów zostały przetestowane pod kątem redukcji hałasu nawet o 32 decybele.

Wśród różnych rodzajów ogrodzeń akustycznych, jedną z najskuteczniejszych barier przeciwhałasowych jest bariera akustyczna Ridgefence. Jest ona wykonana z otwartych materiałów komórkowych i pochłania energię dźwiękową. Ogrodzenia akustyczne są grubsze i bardziej gęste niż tradycyjne ogrodzenia. Posiadają rowki o różnej głębokości, które odginają hałas poziomy do góry. Rowki mogą być również ułożone w kierunku pionowym, aby zmniejszyć hałas w tym kierunku.

ASC SoundFence to kolejna skuteczna bariera przeciwhałasowa, której zadaniem jest pochłanianie dźwięków po obu stronach ogrodzenia. Ogrodzenie o wysokości 1,8 m posiada elewację z drewna oraz barierę refleksyjną, która skutecznie redukuje hałas pochodzący z ruchu ulicznego.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzenia-platikowe.pl – ekrany dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]